wtorek, 2 czerwca 2015

Костки з мятом / kostki z miętą!

День Дітини за нами, а то знак, же недовго температури підскочат як когут на яйці в популярні співанці. Тим котри мают кліматизацю заздрю (до вас бесідую Олька і Юля!), а вшитким бортаком і житєвим переграним, як я, остают лем добри ради.

***

Dzień dziecka za nami, a to znak, że niedługo temperatury nieznośnie podskoczą. Tym, którzy mają klimatyzację zazdroszczę (do Was mówię Olka i Julka!), a wszystkim frajerom i życiowym przegranym, jak ja, pozostają dobre rady. 

Fot. ilovesmag.com

Як твоє мешканя почне припоминати пєкарник, все можеш ся сховати до темной і зимной лазнички, до котрой не доходит сонце. Моім улюблени способом, на кліматизацю хенд-мейд, є порозвішаня мокрих ручників. До того очивидно охаладжаме ся водом з ледом

***

Kiedy twoje mieszkanie zacznie przypominać piekarnik, zawsze można schować się w zimnej i ciemnej łazience, do której nie dochodzi słońce. Można też porozwieszać po domu mokre ręczniki (to mój ulubiony sposób), i oczywiście schładzać się od środka wodą z lodem.

fot.pinterest.com

Останніо, сідячи в інтернетах, шмарила мі ся в очи файна думка. Kвіти затоплени в костках леду. Виглядат барс гарні, лем не знам, што робити з квітками, як лед ся розтопит і будут таки пливати по воді... 

***

Ostatnio, siedząc w internetach, rzucił mi się oczy fajny pomysł. Kwiaty zatopione w kostkach lodu. Wygląda to co najmniej uroczo, tylko nie wiem, co robić z kwiatami, kiedy lód się rozpuści. Takie pływające farfocle to chyba już mniej apetyczna opcja.
Kpiм тoгo і так не мам квітів, то хоцбим хтіла, то не заморожу. 
За то мам мяту. І власні єй вшмарилам до форемок на лед. 

***

Poza tym, i tak nie mam kwiatów, więc choćbym chciała, to ich nie zamrożę. Mam za to miętę. I to właśnie ona wylądowała w foremkach do lodu.
Тепер навіт звичайна кранівка виглядат і смакує як діло штуки кулінарной. 

***

Teraz nawet zwyczajna kranówka wygląda i smakuje jak dzieło sztuki kulinarnej.Подаруй си кус люксyсу! Замороз мяту в костках леду!

***

Podaruj sobie nieco luksusu! Zamroź miętę w kostkach lodu!


fot. homemadeinheaven.blogspot.com

2 komentarze: